adscode

Sağlık özrü atamasında sözleşmeli öğretmenler için il emri talebi

Anadolu Eğitim Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak sözleşmeli öğretmenlerden sağlık özrü ataması talep eden öğretmenlere il emri verilmesini talep etti.

Sağlık özrü atamasında sözleşmeli öğretmenler için il emri talebi
Sendikalar
Güncelleme : 15-Sep-21 17:26

“2021 Yaz Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” döneminde mazerete bağlı yer değişikliği yapılamayan kadrolu öğretmenlere il emri verilmiştir. Ancak sözleşmeli öğretmenlerden sağlık özrü ataması talep eden öğretmenlere il emri verilmemiştir. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak, sözleşmeli öğretmenlerimize de bu hakkın verilmesini talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

Sayı : 2340-21/6381 Tarih:13/09/2021
Konu: Sözleşmeli Öğretmenlere il Emri Verilmesi

 

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

İlgi: a) T.C. Anayasası
b) 2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği
Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme
Duyurusu 

 

Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından geçtiğimiz günlerde “2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” duyurusu yayınlanmıştı. Ve bu duyuru sonucuna göre ataması yapılmamış öğretmenler il emrine verildi.

Ancak aynı atama döneminde sözleşmeli öğretmenlere de atama hakkı verilmiş ancak özellikle sağlık özründen ataması yapılmayan öğretmenlerin il emrine ataması yapılmamıştır. Sağlık gibi önemli bir konuda sözleşmeli öğretmenlerin de il emrine atamalarının yapılması büyük bir gerekliliktir. Konu ile ilgili gerekli adımların atılması elzemdir. Sağlık nedeniyle yer değişikliği gerçekleşmeyen sözleşmeli öğretmenlere de il emri verilerek mağduriyetin giderilmesi ve konu ile ilgili tarafımıza bilgi verilmesi hususunda;

Gereğini arz ederiz.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)