adscode

Tasarladığı oyunla çocuklara hayvan sevgisini aşılıyor

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebru Yalçın, tasarladığı kutu oyunuyla çocuklara hayvan sevgisini aşılıyor.

Tasarladığı oyunla çocuklara hayvan sevgisini aşılıyor
Eğitim
Doç. Dr. Ebru Yalçın'ın hayvanlarla doğru ve sağlıklı iletişimin çocuk yaşlarda kurulduğundan hareketle tasarladığı, sorumluluk duygusu gelişmiş duyarlı bireyler yetişmesini hedefleyen "Sevimli Patiler" adlı oyun, kedi ve köpeklerin doğru beslenmesi, onların sağlık sorunları ve bakımı hakkında bilgiler içeriyor.

En az iki ve daha fazla çocuk tarafından oynanabilen kutu oyununda, başlangıç noktasından, çekilen kartlardaki yönergelerle bitiş noktasına doğru ilerleniyor.

Oyundaki yönergeleri adım adım uygulayan çocuklar, bilgi kartlarıyla da bir yandan eğlenirken diğer yandan da hayvanların bakımı, beslenmesi ve onların beden dili hakkında bilgiler öğreniyor.

"Hayvan bakmaya hazır olup olmadıklarını test etmiş oluyorlar"

Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı da olan Doç. Dr. Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Kedi, köpek gibi hayvan edinmek isteyen aileler ilk önce bu oyunu oynadıkları takdirde evde hayvan bakmaya hazır olup olmadıklarını test etmiş oluyorlar. Eğer gerçekten hazır hissediyorlarsa o zaman bir dost ediniyorlar. Hem çocuklar hem de aileler, bir hayvanla yaşamaya karar vermeden önce nelerle karşılaşabileceğini bu oyunla öğreniyor."


AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)