adscode

Toplu taşımada domuz gribi önlemi

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentte 2 kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin rahatsızlanmasına sebep olan domuz gribi nedeniyle toplu taşıma araçlarında maske dağıtmaya başladı.

Toplu taşımada domuz gribi önlemi
Sağlık
Birçok il gibi Adana’da da yaygın olan ve 2 kişinin ölümüne sebep olan domuz gribi nedeniyle harekete geçen Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde maske dağıtıyor. Özellikle toplu taşıma araçlarında maske dağıtan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı sağlık ekipleri, gripten korunmaları için de vatandaşları bilgilendiriyor.

Sağlık ekipleri tarafından, İnönü Parkı ve TÜYAP Fuar Alanı’nda da benzer çalışmalar sürdürülüyor. Vatandaşlar ise halkın bilinçlenmesi ve hastalığın kontrol altına alınması açısından önemli olan bu hizmetlerden memnun. 

“VİRÜSÜN YAYILMASINI ÖNLEMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Fatih Karayandı, toplum sağlığının korunmasına yönelik hassasiyetlerini dile getirerek, “Aralarında H1N1 virüsünün de olduğu grip çeşitlerine karşı halkımızı bilinçlendirmek ve korunma yöntemlerini anlatmak için çalışmalarımız sürüyor. Kalabalıkta çalışan, yolculuk yapan vatandaşlarımızın virüslerden etkilenme olasılığını azaltacak maskeler de dağıtarak, bu konuda hem farkındalık oluşturmayı hem de elden geldiğince virüsün yayılmasını önlemeyi amaçlıyoruz” dedi.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)