adscode
adscode

Türk Eğitim-Sen Bakan Elvan’dan memur maaş zamlarında güncelleme talep etti

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Sayın Lütfi Elvan’a başarılar diledi. 

Türk Eğitim-Sen Bakan Elvan’dan memur maaş zamlarında güncelleme talep etti
Sendikalar

GENEL BAŞKAN: “SAYIN LÜTFİ ELVAN’DAN GÜNCELLEME BEKLİYORUZ!”

2020-2021 yıllarına dair ücret artışlarının belirlendiği 5. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin imzalandığı Ağustos 2019’dan bugüne ekonomik koşulların çok değiştiğine vurgu yapan Geylan, “Memurun alım gücünde büyük kayıplar söz konusu olduğuna dikkat çekti. Genel Başkan Geylan, “Örneğin o zaman 5,60 olan dolar kuru bugün 8,21’e, 427 TL olan çeyrek altın fiyatı bugün 796 TL’ye yükselmiştir. Ailenin temel gider kalemlerindeki artış oranları %4+4 ve %3+3’lük maaş artışlarının çok üzerindedir” dedi.

Geylan, Bakan Elvan’dan memur maaş zamlarında güncellemeye gitmesini talep etti.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Sayın Lütfi Elvan’a başarılar diliyorum. Sayın Bakan’ın bugün yaptığı ilk açıklamada kullandığı “Önümüzdeki dönem, küresel salgının etkilerinin azaldığı, yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemi olacaktır.” İfadelerini ümit verici olarak görmek istiyorum. Sayın Bakan şu gerçeği görmelidir.

2020-2021 yıllarına dair ücret artışlarının belirlendiği 5. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin imzalandığı Ağustos 2019’dan bugüne ekonomik koşullar çok değişmiş durumdadır. Memurun alım gücünde büyük kayıplar söz konusudur. Örneğin o zaman 5,60 olan dolar kuru bugün 8,21’e, 427 TL olan çeyrek altın fiyatı bugün 796 TL’ye yükselmiştir.

Ailenin temel gider kalemlerindeki artış oranları %4+4 ve %3+3’lük maaş artışlarının çok üzerindedir.

Bu itibarla müjdesini verdiğiniz “toparlanma döneminden” kamu çalışanları olarak da nasibimize düşeni bekliyoruz. 

Aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyonluk bir kitleye tekabül eden kamu çalışanları ve emeklilerini “görmeyen” bir toparlanma, asla bir “toparlanma” olmayacaktır.

Bundan dolayı Sayın Lütfi Elvan’dan beklentimiz, memur maaş zamlarında ivedi güncellemeye gitmesidir.

Makul olan budur..”


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)