adscode
adscode

YKS başvuruları başladı

YKS için ikinci geç başvuru süreci başladı

YKS başvuruları başladı
YKS
Güncelleme : 25-Mar-24 15:03

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 8-9 Haziran’da düzenlenecek 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) için ikinci geç başvuru süreci başladı.

Geç başvurular, 28 Mart’a kadar yapılabilecek.

ÖSYM’nin sitesinde yer alan duyuruya göre 15 Mart’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ gereği 8-9 Haziran’daki YKS için ikinci kez geç başvuru alınacak.

Bu kapsamda adaylar başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ‘https://ais.osym.gov.tr’ adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabilecek.

Geç başvurular, 28 Mart saat 23:59’da, ÖSYM başvuru merkezlerinden başvurularsa mesai saati bitiminde sona erecek.


Adayların daha önceki başvuruları geçerli olacak
Sınava 1-26 Şubat’ta (normal başvuru süresi) veya 5-7 Mart’ta (birinci geç başvuru) başvuru yapan adayların başvuru bilgileri aynen geçerli olacak. Bu tarihlerde başvuru yapan adaylardan yeniden başvuru alınmayacak.

YKS’ye girme şartı
Yükseköğretim Kurulunca, yurt dışındaki üniversitelere kayıt olmak isteyen Türk öğrencilere YKS’ye girme şartı getiren yönetmelik dolayısıyla mağduriyet yaşanmaması için ikinci geç başvuru getirildiği açıklanmıştı.

Diken


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)